Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm
Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm
Organizacje Pożytku Publicznego Ogólnopolski Katalog Firm         Baza Organizacji Pożytku Publicznego

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
adres: 84-230 Rumia, ul. Poznańska 14 lok. 8
telefon:799 036 122
  
e-mail:info@kawalek-nieba.pl
www:www.kawalek-nieba.pl

1% Przekaż 1% podatku na rzecz:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
Pobierz program PIT Scan 2020
  Dane Organizacji
Nazwa organizacji:Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
Rok rejestracji:2004
Rok uzysk. OPP:2009
KRS:0000382243
Regon:221206325
NIP:NIP5882378570
Nazwa banku:Santander Bank
Nr rachunku:10 1090 1102 0000 0001 1605 8968

O Organizacji

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ,,Kawałek Nieba'' (www.kawalek-nieba.pl) powstała, aby ratować życie i zdrowie. Nasza pomoc trafiła do ponad 9000 dzieci i osób chorych lub ubogich poprzez finansowanie operacji medycznych, sprzętu, leków, nierefundowanego leczenia m.in. nowotworów itd.

Pomagamy też dzieciom najuboższym – sfinansowaliśmy już ponad 35.000 posiłków w szkołach dla dzieci niedożywionych.

- Fundacja nie zatrudnia osób, działała w oparciu o pracę wolontariacką i każde podarowane wsparcie jest przeznaczane na pomoc potrzebującym.

Finansujemy leczenie m.in. nierefundowane np. chemioterapie nowotworów, operacje, lekarstwa, przeszczepy komórek macierzystych, specjalistyczne leczenie różnymi metodami itd. Pomagamy też w bieżącym leczeniu tysięcy dzieci i osób – w kosztach jakie muszą ponosić na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitacje – dzięki temu mogą pokonywać choroby.

Na prośbę rodziców szukamy drogi leczenia dzieci m.in. otworzyliśmy drogę dla polskich dzieci do protonoterapii, leczymy dzieci z guzami mózgu, siatkówczakiem, neuroblastomą i innymi nowotworami, wadami serca, malformacjami i wiele innych chorób. Udało się uratować życie wielu dzieci np. poprzez zakwalifikowanie ich do klinik i finansowanie leczenia gdy nie miały już innej szansy.

Ratowane jest też m.in. życie osób cierpiących na nowotwory tkanek miękkich np. trzustki, wątroby, nerek i innych narządów poprzez nierefundowane zabiegi NanoKnife dzięki temu, że nasza Fundacja podpisała pierwszą w Polsce 3-stronną umowę i wprowadziła to leczenie do szpitala publicznego – Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie

Fundacja wyposaża w sprzęt medyczny szpitale i inne placówki, aby dzieci miały jak najlepsze możliwości leczenia. Wielokrotnie zakupiliśmy sprzęt medyczny dla szpitali m. in laser do leczenia nowotworów u dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oprócz leczenia nowotworów to urządzenie przywraca wzrok wcześniakom, które rodzą się niewidome i leczy inne choroby. Zakupiliśmy też sprzęt medyczny do wielu innych placówek np. Onkologia Dziecięca Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, Neonatologia Szpitala w Wejherowie, aby życie noworodków było ratowane, i wiele innych. Tworzymy też sale rehabilitacji dzieci, wyposażamy świetlice szpitalne dla maluszków, które miesiącami walczą z chorobą na oddziałach klinik itd. Przeczytaj więcej w zakładce-> Inicjatywy

Pomagamy także dzieciom, które straciły rodzica oraz tym, których rodzice są ciężko chorzy, a także bardzo często dzieciom pokrzywdzonym przez przemoc w rodzinie - prowadzimy akcję "Pogotowie Dziecięce" i wiele innych.

Przykłady działań są opisane na stronie Fundacji http://www.kawalek-nieba.pl/ m.in. w zakładce „Leczenie dzieci” oraz „Inicjatywy”. Niektóre z dzieci są przedstawionych ze zdjęciami na stronie Fundacji w zakładce „Podopieczni”.

Przeczytaj o naszej działalności na stronie: 
http://www.kawalek-nieba.pl/

W Fundacji każdego dnia mamy przed oczami matki, które nie przesypiają całych nocy, bo nie wiedzą czy ich dziecko jeszcze oddycha. Matki, które przeżywają ogromny ból i cierpienie, bo ich maleńkie dzieciątko, które tak niedawno przyszło na świat, jest im zabierane na reanimację, badania,  a lekarz wypowiada słowa, które są jak wyrok skazujący dla niej i dziecka na walkę czasem przez całe życie: „rak – neuroblastoma”, „mózgowe porażenie dziecięce”, „wada serca HLHS”,„nowotwór – siatkówczak”, „uszkodzenie czterech płatów mózgu”, „retinopatia wcześniacza – dziecko niewidzące”, „wodogłowie”, itd … To zamienia w drobny pył świat marzeń o patrzeniu jak szybko rozwija się maluszek, o patrzeniu na stawianie pierwszych kroków … Świat zamienia się w nieustanną walkę o jego życie i zdrowie. Domem może się stać najsmutniejszy oddział szpitalny – onkologia dziecięca wśród maluszków z gołymi główkami, które tak szybko odchodzą lub życie może zmienić się w nieustanne trwanie przy łóżeczku dziecka i walkę o każdą kolejną godzinę rehabilitacji i leki, które po wielu latach trudów, bólu i wyrzeczeń sprawią, że matka zobaczy pierwszy kroczek swojego dzieciątka lub usłyszy słowo „mama”… Staramy się razem z taką mamą stawać do walki o ratunek dla jej dziecka.

Mamy też codziennie przed oczami dzieci żyjące w skrajnej biedzie oraz te opuszczone, przeżywające traumę molestowania przez rodzica, dzieci samotne i odrzucone, maltretowane, nie wiedzące jeszcze jak bardzo ta krzywda zaważy na ich całym życiu… Zdjęć tych dzieci nie zobaczycie na naszej stronie ani żadnej innej, bo są to tragedie są tak bolesne i trudne, że się ich nie publikuje… Te historie to ból i łzy… robimy wszystko, aby było ich jak najmniej… Jest to też jedno z największych cierpień, bo dziecko najbardziej ze wszystkiego na świecie potrzebuje miłości, potrzebuje być „czyjeś”… Fundacja prowadzi akcję Pogotowie Dziecięce. Przez kuratorów rodzinnych, pracowników ośrodków pomocy społecznej, opiekunów w ośrodkach wychowawczych i pedagogów szkolnych docieramy do najbardziej potrzebujących dzieci i pomagamy zapewnić to, czego im brakuje w zakresie leczenia i dożywiania.
Staramy się być jak najbliżej ludzi cierpiących, nie tylko pomagać im materialnie na leczenie, ale też wspierać psychicznie i duchowo, bo wiemy jak istotna jest ta pomoc bliska sercu. Dla nas tak ważne jest to, aby nikt nie pozostał sam ze swoim cierpieniem, samotnością, biedą. Staramy się, aby wiedzieli, że mają oparcie, że nie zostali bez pomocy, bez ciepłej dłoni drugiej osoby, skazani na tak trudny los…

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM I OSOBOM CHORYM „KAWAŁEK NIEBA”

ul. Poznańska 14/8 , 84-230 Rumia, tel. 799036122, e-mail: info@kawalek-nieba.pl
KRS 0000382243; REGON: 221206325; NIP: 5882378570;
http://www.kawalek-nieba.pl/


Rodzaj Organizacji       Organizacja Pożytku Publicznego


Wsparcie i pomoc

Jeśli chcesz wspierać naszą Organizację, przekaż nam swój 1% podatku wpisując w swoim rozliczeniu PIT nasz KRS: 0000382243.
Za okazaną pomoc dziękuje Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"


Ogólnopolski Katalog Firm Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm Do góry
Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm
Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm Kielce, Firmy, Kielecki Katalog Firm